Kalėdinio vainiko pynimo magija

VYNVYTIS STUDIO x SKANDIAMO

2022 LAPKRIČIO 30 D.

Žalias, mišku kvepiantis kalėdinis vainikas – jauki ir šventiška namų puošmena, o jo gimimo procesas – emocinga patirtis, vienijanti artimuosius, draugus ar kolegas.


Suvieniję kūrybines mintis, VYNVYTIS ir SKANDIAMO šiemet pristato išskirtinę šventiniam laikotarpiui skirtą idėją: Vynvytis x Skandiamo kalėdinio vainiko rinkinį DYI.

Floristės Ievos Marijos specialiai SKANDIAMO sukurtame rinkinyje rasite ne tik sklandžiam kūrybos procesui reikalingas priemones, tačiau ir stilingas dekoro detales: sidabro spalvos retro dvasia alsuojančius žvakių laikiklius, NORMANN COPENHAGEN dekoratyvinę juostelę, bei visų pamėgtas išraiškingąsias HAY spiralines MINI Swirl žvakes.


Iki mažiausios smulkmenos kruopščiai apgalvotas rinkinys – nuostabi dovanos idėja, leidžianti ne tik sutaupyti laiko, tačiau svarbiausia – kviečianti kurti bei puoselėti įkvepiančias švenčių tradicijas.

Keletas Ievos Marijos patarimų, kaip sėkmingai nusipinti puošnų šventinį vainiką tiek kuriant naudojantis iš anksto sukomplektuotu vainiko pynimo rinkiniu, tiek ir improvizuojant savarankiškai:


1. Pasiruoškite reikiamas priemones: vainiko pagrindą, vielos ritę, karštų klijų pistoletą, šventinį kaspiną ir kitus puošybos bei tvirtinimo elementus.


2. Vainiko pagrindui užpildyti naudokite kuo įvairesnę žalumą, spygliuočius. Puikiai tinka pušis, kėnis, tuja, gebenė, kukmedis, eglišakiai su kankorėžiais. Galite įterpti ir keletą džiovintų augalų šakų – jos įspūdingai papildys vainiko koloritą.

3. Pasirinktą šakelę apsukite viela, tuomet tos pačios vielos pagalba tvirtinkite ją ir prie vainiko pagrindo. Pirmoji šaka tampa vainiko pradžios tašku, o jo tęsinys formuojamas pagal laikrodžio rodyklę.


4. Sekančias šakeles grupuokite po dvi ar tris. Pasistenkite uždengti visą matomą šiaudinį pagrindo paviršių, nepraleiskite vidinės ir išorinės pusių. Pravartu retkarčiais atsitraukti ir į savo kūrinį pažvelgti iš toliau – tai padeda vizualizuoti būsimą vainiką, pastebėti neužpildytas ar taisytinas vietas.

5. Tvirtindami šakeles įterpkite įvairių atspalvių bei rūšių žalumos. Turimas ilgiausias šakas nukreipkite į išorę – taip sukursite žymiai didesnės, dosnesnės apimties kompoziciją.


6. Paskutiniąsias šakas viela apsukite mažiausiai tris kartus. Užpildytą ir suformuotą vainiką apverskite šiaudine puse į viršų, nukirpkite vielutę, tačiau pasilikite bent penkis papildomus centimetrus jos užtvirtinimui. Likusią vielą kelis kartus perkiškite vis kitoje pagrindo vietoje, trumpąjį galiuką susmeikite gilyn į šiaudus.


7. Pasiruoškite dekoravimui: po karštų klijų pistoletu padėkite paviršius apsaugantį popieriaus lapą, leiskite klijams įkaisti.
Atrinktus puošybos elementus pirmiausia tik sudėliokite į norimas vietas, bet tvirtinti neskubėkite. Komponuodami numatykite du ar tris akcentinius vainiko segmentus, kuriuose klijuosite ar segsite daugiausiai papuošimų.
Pradėkite nuo stambesnių elementų, o juos papildykite smulkesniais – tokiu būdu vainiko dekoras išliks natūralus ir organiškas. Kadangi pindami vainiką dažniausiai naudojame miško įkvėptas puošmenas, derindami jas venkite simetrijos – gamtoje jos mažai. Verčiau improvizuokite ir žaiskite neįprastomis, netvarkingomis formomis.


8. Sudėlioję finalinę kompoziciją, karštais klijais patepkite elementų tvirtinimo vietas ir iškart jas spauskite prie vainiko, laikykite apie 10 sekundžių.


8. Papildomai dekoruodami žvakėmis, būtinai naudokite saugius jų laikiklius. Stambesnes, todėl stabilesnes žvakes galima komponuoti ir sustatant centrinėje ertmėje.
Jei vainiku ketinate puošti namų duris, perriškite jį kaspinu arba rinkitės specialius tvirtinimo kabliukus.


Rankomis pintas šventinis vainikas tai ne tik švenčių simbolis. Kūrybiško proceso metu išgyventi potyriai: nuostaba, atradimas, džiaugsmas, bendrystė atsispindi ir pasirinktose dekoracijose, todėl galutinis rezultatas – visuomet be galo asmeniškas ir unikalus. Juk ir pačios Kalėdos visų pirma – tai jausmas, dovanokite jį sau ir kitiems. Jaukių, mišku kvepiančių švenčių jūsų namams!


Skandinavų dizaino įkvėptų Vynvytis x Skandiamo kalėdinio vainiko rinkinių ieškokite skandiamo.lt >>. Rinkinių kiekis ribotas, todėl nepamirškite vieno ir savo artimui.


Nuotraukų albumas:

KALĖDINIO VAINIKO INSPIRACIJA
FOTO: Two Sides Photography
VIDEO: Petras Skukauskas


Dovanų kortelės
Dovanų kortelės